Szikra Ferkónak lenni a magyar irodalomban
Az íróráncokhoz nem jelentéseken, díjakon, pénzen át vezet az út. Persze nem árt, ha beesik néhány díj, végül is megtartja a kedvet az emberben, de nem a díjak teszik az embert.
Egy roppant Méhes... ügy
Milyen legyen az emlékezetpolitika? Kikről nevezzünk el utcákat, kiknek állítsunk szobrot, emléktáblát, kik kerüljenek be az olvasókönyvekbe, kikről nevezzünk el alapítványokat, ösztöndíjakat?
A méhesi darázsfészek avagy mikorra várható a következő trauma-centenárium?
Érdemes-e még 45 évet várni, hogy egyáltalán merhessünk beszélni azok felelősségéről, akik közöttünk éltek, akikre felnéztünk, és akik megvezettek minket?
Egy másik titok
Az erdélyi magyar értelmiség politikai története szempontjából döntő jelentőségű, hogy a romániai sztálinista rezsim megszüntette a magyar baloldali értelmiség dominanciáját, elősegítve ezzel a...
Hagyjuk Méhes Györgyöt
Évek óta tanúi vagyunk annak, hogy a Magyarországról guruló forintok és a nyomukban járó politikai kurzus hogyan alakítja a romániai magyar kulturális értékrendet.
Immunválasz – Néhány gondolat a Méhes György – dosszié (utó)életéről
Ügynöknek lenni 89 előtt, bár gyakori volt ugyan, de semmiképpen sem természetes. És ha gyakori is volt, nincs rendben, hogy normává tegyük.
A Méhes-ügy és az erdélyi irodalmi élet árnyékos oldala
Az erdélyi irodalmi szcéna válaszút elé kerül a Méhes-ügy kapcsán. A botrány nemcsak a múltban elkövetett visszaéléseket és árulásokat érinti, hanem sürgető kérdést fogalmaz meg a kortárs irodalmi...
A besúgó
Voltak, akik tetemes hasznot húztak a szervekkel való jó viszonyból. Olyan is volt, aki élvezte.
Iszapdíjazás
Nem az a visszataszító ami vele, hanem az, ami általa történik.
Megalapozott volt az aggodalom a 2024-ben érettségiző magyar diákok hátránya miatt
A román érettségi körüli botrányról névtelenül nyilatkozó pedagógusoknak válaszol Vörös Alpár, a kolozsvári Apáczai Csere János Elméleti Líceum igazgatója.
Kövess minket Facebookon is!