Rémálmok, forgolódás, álmatlanság – népi megfigyelések szerint a telihold rossz hatással van az alvásra. De mit mond a tudomány? A telihold erős fénye logikus magyarázat lenne a jelenségre, mégsem ez a valódi ok.
A temetőket is felszámolták: 150 ezer halottat ástak ki, és szállítottak Amerika legnagyobb nekropoliszába, amelyben ma már 1,5 millióan nyugszanak.
Korabeli feljegyzések egészen szokatlan megfejtésekre vezetnek azzal kapcsolatban, hogy miért pont seprűn ülve repültek a boszorkányok a népi hiedelmekben.
Ezt a kérdést nyilván lehetetlen pontosan megválaszolni, de mégis van, aki megpróbálta.
A felénk nézőn nagy síkságok vannak, a túloldalon millió apró kráter. Az ok pont nem az, ami a leglogikusabbnak tűnik.
Az első világháború után túl sok volt a felesleges tejpor, de a kakaópor gyártása során fennmaradó kakaóvajat is el kellett rakni valahová: így lett a fehér csoki.
Lyndon B. Johnson vizelés közben is szívesen válaszolt a mosdóba invitált újságírók kérdéseire.
1911-ben, majd 2005-ben valóban létrejött egy édesvizű tó egy-egy nagyobb esőzés után a kaliforniai Death Valley-ben, amely amúgy a világ egyik legforróbb és legszárazabb helye.
A Mississippi folyásiránya hosszabb-rövidebb időre többször is megfordult már egy-egy természeti katasztrófa miatt.
A macskatartók biztosan tisztában vannak vele, milyen megnyugtató tud lenni a dorombolás, arról nem is beszélve, hogy az ember büszke magára, hiszen a macska jól érzi magát mellette. Csakhogy valójában egyáltalán nem tudni, hogy az állat tényleg ezért dorombol-e, ahogyan az sem teljesen tisztázott, hogyan teszi ezt.
A Kína déli részén élő vörös yao törzsben évezredes hagyománya van a haj tiszteletének és ápolásának. Az itt élő nők haja akár két méter hosszúra is megnő, és állítólag sosem őszülnek meg. Azt mondják, a titok a rizsvizes hajmosás.
Alfred Nobel így rendelkezett a végakaratában, de hogy miért, azt senki nem tudja. A döntéséből mindenesetre adódnak bonyodalmak.
Régóta kering a neten több dokumentum, amelyen azoknak a színészeknek a listája szerepel, akik jelöltek voltak egy-egy szerepre a Ponyvaregényben. Johnny Depp, Gary Oldman, de még Denzel Washington is esélyes volt.
Összeszedtük, hogy miért kell mindig visszatapsolni a zenekarokat, mikor úgyis tudjuk, hogy vissza fognak jönni a legnépszerűbb számaikkal, hogy mi köze ennek az egésznek az operákhoz, és hogy hogyan fajult egyszer majdnem párbajig a dolog.
Van, aki 20 fokban is vacog, van, aki 15-ben rövidnadrágot hord – nemcsak a kulturális különbségek, hanem a genetika és a pszichológia is magyarázhatja, az ember hány fokban érzi jól magát.
Victor „Al” Pease szép karriert futott be kanadai autóversenyzőként, de egy elavult autó miatt hiába tört Forma–1-es babérokra.
Hidrogénbombát lőni egy föld körüli, ismeretlen részecskeövbe, aztán hotelek tetejéről nézni, mi történik, miközben sorban mennek tönkre a műholdak? 1962-ben még tudtak bulizni.
Hetven éve az első sugárhajtású utasszállító szögletes ablakokkal kezdte a pályafutását, de hamar kiderült, hogy ez nem volt a legjobb ötlet.
Nem azért, mert több időbe telik nekik a kakilás. Más oka van. Közben a nők idegeit próbára teheti a dolog, ők nem értik, mi tarthat ennyi ideig. Megkérdeztünk egy pszichológust, mi lehet a háttérben. És egy proktológust is, hogy van-e egészségügyi veszélye annak, ha valaki hosszú ideig trónol a vécén.
Kutatásokból kiderült, hogy a magas IQ és az iskolai végzettség nem feltétlenül véd meg az irracionális viselkedéstől – sőt, jellemzően fel is erősíti a kognitív elfogultságot.
Egy élőhalott, aki kikel a sírjából, hogy vért igyon, és csak fából készült fegyverrel tehető el végleg láb alól? Nem, ez nem Karóbahúzó Vlad, hanem a kelta Abhartach története. De vajon mit jelent az, hogy Dreach-Fhoula?
A közhiedelemmel ellentétben nem azért alakult ki a szokás, hogy VIII. Henrik még véletlenül se támadhasson fel.
Mert nemcsak az irányokra, de az igenre vagy a nemre sincs saját szava. A nepáli kusunda nyelv és törzs helyzete jelenleg igen mostoha, de úgy tűnik, hogy egyelőre nem fognak eltűnni.
A magdeburgi természettudományi múzeumban van kiállítva, és persze nem unikornis, de a sztorija nagyon érdekes és tanulságos.
A kora 20. századi nyugati nőket nem igazán érdekelte, hogy szőrös-e a lábuk, aztán jött a marketinges úthenger, és a hatvanas években már szinte mindegyikük szőrtelenített. Ma meg már ősembernek nézik azt, aki nem.
Harry Harlow etikailag megkérdőjelezhető kísérleteket végzett majmokon a 20. században: habár sok majom elpusztult vagy traumatizált lett, mégis Harlow tanulmányai bizonyították be először, hogy igenis fontos az anya a gyerek életében.
A dahomeyi amazonok több ezren voltak, gyerekkoruktól kezdve harcolni tanították őket, és nem alapíthattak családot.
Tanulságos és véres történet arról, hogy a 9. században mennyire kezdetleges volt az orvostudomány.
Minden idők egyik legismertebb reggaeballadáját évtizedek óta félreértelmezik.
Az 50 ezer ember maradványát tartalmazó föld alatti sírkamrát még a középkorban kezdték el használni, aztán a XVIII. században jött egy törvény, és idővel feledésbe merült, hogy egyáltalán létezett. A kétezres évek elején találták meg, és nyitották meg később a turisták előtt.