Észak- és Dél-Amerika között száz kilométernyi autóút hiányzik az átkeléshez, és valószínű, hogy...
A Föld egyik legveszélyesebb vidékének tartják a Darién-rést, ahol a dzsungel és a nehéz hegyi terep miatt nem épült sosem autóút, de gyalogosan is életveszélyes az átvágás. A Panama és a Kolumbia...
Miért hordanak az amerikaiak a lakásban is cipőt?
Az innen nézve fura cipőviselési gyakorlat mögött nem csak praktikus okok húzódnak meg, történelmi és kulturális hagyományai is vannak.
1883-ban pár száz kilométerre lehettünk a világvégétől
Máig vitatott, mit látott valójában annak idején José Bonilla mexikói csillagász, de újabb kutatások szerint egy több milliárd tonnás üstökös maradványait, amikkel épp csak megúsztuk az ütközést.
Miért nem tud rákattintani az interneten egy robot arra, hogy nem robot?
Hát, leginkább mert maga a kattintás a legkisebb része annak a folyamatnak, amit captchának nevezünk. A mesterséges intelligencia persze ezt is felforgatta, de a gépi tanulásra is van már ellenszer.
Miért lehet rendszeresen helikopterező teheneket látni Svájcban?
Több kantonban megszokott látvány a repülő tehén, főleg nyaranta. Az okok csak részben magyarázhatók a jómóddal.
Olyan nyelveken is tudunk álmodni, amelyeken nem is beszélünk
Néhány elmélet szerint álmunkban még új szavakat is tudunk tanulni.
Megoldott egy 350 éves matematikai problémát, aztán 20 évesen meghalt párbajban
A politikával is foglalkozó csodagyerek, Évariste Galois csupán 60 oldalnyi tudományos munkát hagyott maga után, de azzal olyan elméleteket indított útjukra, amiknek ma már könyvtárnyi irodalmuk van.
Voltaire kijátszotta az állami lottót, így lett dúsgazdag
A felvilágosodás filozófusa egy matematikussal és pár befektetővel együtt használta ki a francia államkötvényekhez kapcsolt szerencsejáték gyengeségét. Lebuktak, de a pénzt nem kellett...
Majdnem 71 éven át tartott a világ leghosszabb börtönbüntetése
Egy francia-ausztrál férfi 1903-ban megölt egy öregembert egy pár csizmáért, igazságügyi pszichiátrián töltötte érte az életét. Pár éve majdnem megdőlt ez a rekord.
A britek több ezer kilométeres sövénnyel akarták megállítani az indiai csempészeket
És ehhez még macskákat is be kellett vetniük. A 19. században évtizedeken át dolgoztak a nagy vámvonal kiépítésén, de az olyan költséges és macerás volt, hogy végül feladták.
Kövess minket Facebookon is!