Nemcsak nem mulasztja el a vérzést, de még árthat is.
A Facebook-anyacég vezére, Mark Zuckerberg szerint elszámolták magukat, bezuhantak a bevételek.
Lyndon B. Johnson vizelés közben is szívesen válaszolt a mosdóba invitált újságírók kérdéseire.
A Mississippi folyásiránya hosszabb-rövidebb időre többször is megfordult már egy-egy természeti katasztrófa miatt.
Hidrogénbombát lőni egy föld körüli, ismeretlen részecskeövbe, aztán hotelek tetejéről nézni, mi történik, miközben sorban mennek tönkre a műholdak? 1962-ben még tudtak bulizni.
Egy élőhalott, aki kikel a sírjából, hogy vért igyon, és csak fából készült fegyverrel tehető el végleg láb alól? Nem, ez nem Karóbahúzó Vlad, hanem a kelta Abhartach története. De vajon mit jelent az, hogy Dreach-Fhoula?
Az ok a költségcsökkentés, és hogy inkább más hardverekre fókuszálnak.
A volt amerikai elnököt egy dokusorozat narrálásáért díjazták, többek között David Attenborough-t előzte meg.
A Pfizer–BioNTech és a Moderna új vakcinája is zöld utat kapott az Európai Gyógyszerügynökségtől, Magyarországra az előbbiből érkezhet már szeptemberben. De ezt még nem a most domináns BA.5-höz, hanem az év eleji BA.1-hez igazították. Így is szélesebb körű és hosszabb védelmet várnak tőle. Közben már vizsgálják a még újabbat.
Kásler Miklós és Müller Cecília is szerzőként szerepel abban a tanulmányban, amely a tavaly őszi járványhullámban vizsgálta a különféle vakcinák teljesítményét, és arra jutott, hogy az itthon használtak közül a Sinopharm oltása nyújtja az egyik legalacsonyabb védelmet, és emlékeztető oltásként is jelentősen elmarad a hatékonysága a többi oltásétól. A tanulmány egy hónapja jelent meg, de erről semmilyen formában nem számoltak be.
Ajmán az-Zavahiri halála Oszama bin Laden likvidálása óta a legnagyobb csapás a nemzetközi terrorszervezetnek.
Megszüntették a bírósági fegyelmi kamarát, amely az EU szerint veszélyeztette az igazságszolgálatás függetlenségét.
Új szintre emelkedett az abortuszszabályozás körüli, erősen átpolitizált vita.
Csokorba szedtük a cég pünkösdi újdonságait.
Megszületett az ítélet a világszerte nagy érdeklődéssel övezett becsületsértési perben. Az esküdtek szerint Heard tudatosan állított valótlanságot, amikor arról beszélt, hogy családon belüli erőszak érte, ezért több mint 10 millió dollár kártérítést kell fizetnie.
A kormány ki akarja vetetni Kirill pátriárkát, a Putyin-támogató egyházfőt a szankcionált személyek közül.
A cég fejlesztői konferenciáján a Pixel Watch mellett jelentettek be új telefont, új fülhallgatót és új tabletet is.
Egyre több hír érkezik egy gyerekeket érintő, súlyos májbetegségről, amelynek az okát még a tudósok is csak keresik. Magyarországról még nem jelentettek esetet. Az biztos, hogy nem hepatitiszvírus okozza, és hogy semmi köze a koronavírus elleni oltásokhoz. A fő gyanúsított egy adenovírus, de valószínű, hogy a Covid–19-nek is köze lehet hozzá. Sok még a kérdés, de amit lehet, megválaszolunk.
Önkéntesek vívnak kiberháborút, civilek mobilon jelentik az orosz csapatok mozgását, a kormány kriptovalutában gyűjt adományokat, és arcfelismerőt használ, miközben új szintre lépett az információs hadviselés. Külön-külön korábban is láthattunk már ilyesmit, de az orosz–ukrán konfliktus az első, amely szinte minden elemében az online kor lenyomata. A háború árnyékában Ukrajna szédületes digitális innovációba kezdett.
Az orosz leválást szinte tényként kezelő híradások túlzóak és félreértésektől sem mentesek, de az tény, hogy Oroszország már évek óta készül arra, hogy meg tudja lépni egy zárt orosz internet beindítását, ha szükségesnek ítéli. És az is igaz, hogy még ha nem is lenne most ilyen szándékuk, a rájuk zúduló kibertámadások, szankciók és bojkottok külső nyomása akkor is a digitális elszigetelődés irányába tessékeli az országot. Ukrajna hivatalosan kérte is Oroszország levágását a globális internetről, de ezt az illetékes szervezetek elutasították. Oroszország szerint a függetlenedés a nemzetbiztonságról, mások szerint a totális cenzúráról szól, de egy kicsit a globális internet széttöredezéséről is.
Mindenki arra számított, hogy az orosz katonai hekkerek durván nekiesnek Ukrajnának. A támadások folyamatosak, de az igazán komoly akciók egyelőre elmaradtak. Bemutatjuk a lehetséges okokat, illetve hogy mi történik ehelyett a kibertérben, és miért kockázatos, ha lelkes önkéntesek kezdenek kiberháborúzni.
A kormányzati weboldalak megbénítása mellett adattörlő kártevőket is azonosítottak számos kormányügynökség és magánvállalat hálózatain. Az ukrán hatóságok szerint másfél hete folyamatos kibertámadás alatt áll az ország.
A katonák a határnál, a hekkerek a kibertérben gyülekeznek. A konfliktus fokozódásával az orosz dezinformációs kampányok is egyre intenzívebbek, és megtörténtek már az első kibertámadások is. A módszerek ismerősek, de azt még csak találgatni lehet, hogy jönnek-e durvább akciók. Biztonsági szakértők figyelmeztetnek: a kibertámadások nem csak Ukrajnát érinthetik, mert a hekkerek nem állnak meg a határon.
Nem azért, mert halálbüntetés jár a cuki állatok elfogyasztásáért, hanem mert a nyúlhús olyan fehérjegazdag, hogy a szervezetünk nem jut belőle elég zsírhoz.