RSS
Újabb, 1,1 milliárd euró értékű szociális és gazdasági csomagról döntöttek hétfő esti ülésükön a kormánykoalíció vezetői. Kiadáscsökkentő intézkedésekre is sor kerül.
A PSD elnöke továbbra sem tett le a progresszív adózásról.
Még a javadalmazási politikájukat is nyilvánosságra kellene hozniuk.
Szerintük túl nagyra nőnek a különbségek a szegények és a gazdagok között, az egyetlen megoldás pedig az ő megadóztatásuk.
A fejlesztéseket a helyreállítási alapból finanszírozzák.
A progresszív adózást a Szociáldemokrata Párt támogatja, a Nicolae Ciucă vezette Nemzeti Liberális Párt pedig ellenzi.
A forgalomba írt autók közel harmadának nincs kötelező autóbiztosítása. A megoldás a hatóságoknál lenne, de ők egymásra mutogatnak.
A befogott szélenergia 230 millió háztartást lesz képes ellátni a tervek szerint.
Növelni kellene a költségvetési bevételeket, de jó megoldás nincs. A PSD progresszív adót szeretne, ami Rácz Béla Gergely közgazdász szerint nem ördögtől való, de a felzárkózó országokban nem ajánlott a bevezetése.
A földgáz felszínre hozásából származó bevételek körülbelül 60%-a a román államot, 40%-a pedig a kitermelőt illeti meg a jogszabály szerint.
A 200 lejes adómentes emelés lehetőségével a vállalatok júniustól élhetnek.
A hagyományokat jól lehet értékesíteni a turisztikai piacon, de nem elég a lenyűgöző táj, kell mellé egy jó sztori és minőségi szolgáltatások is. Mit tanulhatunk a Dél-Tirollal vagy éppen a Balatonnal való összehasonlításból?
A román-magyar határig húzódó síneken lényegesen gyorsabban lehet majd közlekedni, ha a munkálatokkal végeznek, ígéri a szállításügyi miniszter.
Meglepetést okozott a román gazdaság az idei első három hónapban, a várakozások szerint viszont rosszabbra fordul a helyzet.
Még családi autó vásárlására is lehetne pénzt felvenni.
Romániának a jelenlegi helyzetben nem a pénz jelenti a problémát, hanem a gyenge közigazgatási kapacitás és a szakemberhiány – mondta a Transtelexnek Winkler Gyula, akivel az Oroszországra kivetett szankciókról, az energiaválságról és Románia kilátásairól is beszélgettünk.
A román kormány most a világjárvány és az ukrajnai háború társadalmi-gazdasági következményeinek a mérséklésére összpontosít.
A magyar külgazdasági és külügyminiszter szerint a projekt továbbfejleszti Magyarország és Románia gazdasági együttműködését, amely amúgy is számos rekordot megdöntött az elmúlt időszakban.
A helyreállítási alapból hívnának le forrásokat, hogy környezetbarát tömegközlekedési összeköttetés jöjjön létre Csíkszereda és a környező községek között.
Újdonság, hogy mostantól az önkormányzatok és a közintézmények is részt vehetnek a programban.
Nem csak idén, hanem 2023-ban is jóval nagyobb lehet az infláció az eddig prognosztizáltnál.
A húsvétnak is szerepe van abban, hogy márciusban jó 200 lejjel nőtt a nettó átlagbér az előző hónaphoz képest.
Már csütörtökön este jön az első esemény: vállalkozókkal és tanácsadókkal beszélgetnek arról, hogy honnan és mikor érdemes tőkét bevonni egy vállalkozás fejlesztésére.
Ha az elkövető magánszemély, a bírság 5500 lejtől 11 ezer lejig terjedhet.
A megvásárolt üzemanyagra literenként 50 bani támogatást nyújtanak évente 3000 cégnek.
„Tetszik, nem tetszik”, a kormánynak megoldást kell találnia a drágulások ellensúlyozására – jelentette ki Bogdan Chirițoiu.
A javaslatban szereplő legfontosabb módosítás, hogy a román államnak elővásárlási joga lesz a kitermelt földgáz megvásárlására.