Szeretünk szörnyülködni rajtuk, de a hírhedt középkori kínzóeszközök legtöbbje kamu
Bár még múzeumokban és kiállításokon is találkozni velük, a brutális középkori kínzóeszközök legismertebb darabjai valójában szinte mind kitalációk. Zömükről nincs is feljegyzés a 18-19. század...
Lassan elnyeli a sivatag Afrika egykori luxusvárosát
Kolmanskop igazi dúsgazdag világváros volt a nagy gyémántláz idején, de mára a német gyarmatosítók által épített házakat ellepte a homok. Az egész hely annyira szürreálisan néz ki, hogy itt...
Bill Gates a Microsoft berobbanása előtt korszakos tanulmányt publikált a palacsintáról
Pontosabban arról a matematikai problémáról, ahol egy palacsintatornyot kell méret szerint sorba rendezni. A megoldásánál harminc évig nem találtak hatékonyabbat.
A francia sebészek a Napkirály felszakadt ánuszának köszönhették a szakmájuk felvirágzását
A 17. században Franciaországban a sebészek másodrangúak voltak az orvosokhoz képest. Aztán Charles-François Félix megműtötte XIV. Lajos végbélsipolyát, és minden megváltozott.
Négy embert ölt meg a bomba, aminek Hitlerrel kellett volna végeznie
A Führer ellen több tucat merényletet szerveztek, de nyolcvan éve került legközelebb a halálhoz, amikor a saját védelmére létrehozott Valkűr-tervet fordították ellene. Az összeesküvők több hibát is...
A levegő–levegő atomrakétát csak egyetlenegyszer próbálták ki
Az ötvenes években jó ötletnek tűnt ellenséges repülőgépekre lődözni irányítatlan nukleáris robbanófejekkel. A rakétából több ezret gyártottak le, és egészen 1988-ig hadrendben volt.
Majdnem a kukába került a világ egyik legnagyobb hatású horrorfilmje
A Nosferatuból idén jön az újabb változat, de csoda, hogy az eredetit meg tudjuk nézni, mert Bram Stoker özvegye megpróbálta eltüntetni a föld színéről.
A történelem legbékésebb háborúiban senki nem sérült meg
1810-ben a svédek nem akartak harcolni az angolokkal, mégis hadat üzentek nekik. A leghosszabb háború is vértelen volt, de a 20. században is találunk ilyen konfliktust.
Vett magának egy szigetet, hogy megcsinálja belőle a világ legkisebb nemzeti parkját
A Seychelle-szigetek egyik legkisebb szigetét 1962-ben vásárolta meg egy brit újságíró pár ezer fontért. Egy társával négy évtizeden át dolgoztak azon, hogy a Moyenne-sziget ma már hivatalosan is...
A világháború miatt lett tele a Dolomitok vidéke csodás gesztenyeligetekkel
Az antik idők szuperélelmiszere, ami a hosszú teleken teljes falvakat mentett meg az éhhaláltól, ma gasztrofesztiválok sztárja.