Vig Emese

Vig Emese

Saját médiamárkái használatáért egy magáncégnek fizet az Erdélyi Médiatér Egyesület
A Magyar Hang szerint az erdélyi magyar médiába áramló közpénzből felépített portfólió legértékesebb márkái egy magyarországi magáncéghez kerültek. Az Erdélyi Médiatér Egyesület ezek használatáért...
A PSD kilépett a kormányból, de az államigazgatás nagy része még mindig szociáldemokrata kézben van
Hiába mondtak le a PSD miniszterei, a kormányzati apparátus nagy részét továbbra is a párt emberei töltik meg, és egyelőre nem is sietnek távozni.
Több mint tíz év után visszakerül az EU zászlója a magyar parlamentre
Az uniós lobogó visszatér, de a Kövér László által korábban kitűzetett székely zászló is marad.
Transtelex Dialóg: Elszámol-e az RMDSZ a Fidesz-korszakkal vagy csak irányt vált?
Markó Béla, Smaranda Enache és Kiss Tamás járják körbe, hogy milyen változásokat hozhat a rendszerváltás Erdélybe, és tud-e alkalmazkodni ehhez az RMDSZ. Képes lesz-e elszámolni azzal, amit eddig...
Újabb miniszterjelölteket nevezett meg Magyar Péter: Ruff Bálint vezetheti a Miniszterelnökséget
A Partizán Vétó című műsorából ismerős, Kolozsváron is fellépő Ruff Bálint lehet a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Magyar Péter által formálódó kormányban.
Hazahozták a dák kincseket: egy év után visszakerült Romániába az aranysisak és két karperec
A Bukarestbe szállított műkincseket szigorú biztonsági intézkedések mellett már be is mutatták, szerdától pedig a nagyközönség is láthatja őket a Nemzeti Történeti Múzeumban.
Őrizetbe vették Szék polgármesterét: Sallai Jánosnál házkutatás is volt
Sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával őrizetbe vették Szék több mint három évtizede regnáló önkormányzati vezetőjét.
Magyar–Kelemen találkozó: eltérő hangsúlyokkal számolt be a tárgyalásról a két politikus
Több kényes ügyben is együttműködést ígért Kelemen Hunor a budapesti találkozón. Szóba került az erdélyi támogatások felhasználásának visszamenőleges ellenőrzése is.
Nyílt levelet írt Magyar Péternek az első erdélyi Tisza-sziget alapítója
Azért írt Kátai István nyílt levelet Magyar Péternek, hogy tájékoztassa az erdélyi kritikákról, és jelezze: ő maga is csatlakozott a tiltakozók követeléseihez.
A Román–Magyar Fórum beállt a Pluralizmus Erdélyben mögé: támogatja az RMDSZ-vezetés felelősségre...
A fórum azt kéri, hogy az RMDSZ adjon azonnali nyilvános magyarázatot a Fideszhez fűződő kapcsolatáról, és támogatja Kelemen Hunor lemondásának felvetését is.
Kövess minket Facebookon is!