RSS
A gyanú szerint 16 millió dollárhoz juthattak hozzá jogtalanul egy bűnszervezet tagjai a nagyon szövevényes ügyben.
Évtizedekre elegendő földgázt rejt a Fekete-tenger, a romániai politikai szféra viszont a lehetőségek elherdálásának iskolapéldáját bemutatva évek hosszú során képtelen volt összerakni egy jó törvényt, ami a kitermelést szabályozná. Mi szerepel az offshore-törvényben, és miért késett ennyit a módosítása?
Románia kőolajtermelése a hazai fogyasztásnak csak a 30%-át teszi ki.
Akár 1,6 millió érintettje is lehet Romániában a pénzügyminisztérium által kidolgozott tervezetnek, amely nyáron léphet érvénybe.
A kitermelés leghamarabb 2026-ban indulhat meg.
Az indoklás szerint tudományos kutatásukkal valós hatást gyakoroltak a közösségek életére és a tudomány társadalmi elfogadottságára.
Továbbra is a fiatalok körében a legcsúnyább a mutató.
Úgy tűnik, a részvényesek nem elégedettek a startup teljesítményével.
Nem csak a magánszemélyek, hanem az államok adósságterhei is jelentősen nőttek az elmúlt hónapokban. Románia helyzete nem drámaian rosszabb, mint más régiós országoké, de azért az látszik, hogy a magasabb országkockázatnak ára van.
A felek már május elején aláírhatják az adásvételi megállapodást, amelynek értéke sajtóértesülések szerint az 1 milliárd dollárt is meghaladhatja.
Stafétaváltás volt a legértékesebb brandek ranglistáján, egyre jobban jönnek fel az elmúlt 30 évben alapított vállalatok.
Nem mostanában készülne el, de a román tengerparttól Bukarest és Kolozsvár érintésével egészen Budapestig lehetne gyorsvasúton utazni.
A miniszterelnök szerint elegendő földgáz van az országban a lakossági és ipari fogyasztás fedezésére, de szükség van az évi fogyasztáshoz képest egy 20 százalékos többletre.
Csak 2020-ban 116 ezer romániai állampolgár költözött városról községre vagy falura.
Az EU országaiban átlagosan 7,8%-ra nőtt az infláció márciusban az egy hónappal korábbi 6,2% után.
Éppen egy évvel ezelőtt vitték az amerikai tőzsdére az első román unikornist, az akkor 36 milliárd dollárt érő UiPathet. Azonban ma a startup már 11 milliárd dollárt sem ér. Vajon kudarc-e a román kirakatstartup eddigi teljesítménye, és mekkora lehet alapítója, Daniel Dines vagyona?
Az ország első gyorsforgalmi autóútján egyelőre nem szabad az óránkénti 100 kilométeres sebességet túllépni.
Sokan már ingatlanpiaci buborékot emlegetnek, a végbement tranzakciókról szóló adatok viszont azt jelzik, hogy a jelenlegi magas árak mellett is nagy a kereslet a lakások iránt. Elemző legyen a talpán, aki meg tudja mondani, hogy merre alakulnak tovább az árak. Mi azért megemlítünk pár olyan tényezőt, amelyek meghatározóak lehetnek.
Az erről szóló jogszabályt csütörtökön fogadja el a kormány.
A kisebb önkormányzatok nem rendelkeznek elég alkalmazottal ahhoz, hogy a zöldövezetek és közterületek ideiglenes jellegű karbantartási munkálatait el tudják végezni, ezért módosították a napszámostörvényt.
Az infláció meghaladja a 9 százalékot a Nemzetközi Valutaalap friss jelentése szerint.
Átadnák az önkormányzatoknak a vasúti állomásokat, mert a CFR képtelen felújítani azokat.
Viszonylag könnyen szétszedhető és szállítható sátorszerű építmény ötletével nyerte meg az Erdély Pitch 2022 ötletverseny bukaresti döntőjét a Glampinger.
Az önkormányzatok a tömbházlakások és közintézmények energiatakarékossá, földrengésbiztossá és tűzbiztossá tételére kérhetnek finanszírozást.
Nagyon sok pénzt veszített Románia, és ennek legalább három oka van az Európai Bizottság szállítási biztosa szerint.
A négynapos munkahét nem opcionális jellegű lenne, arról a munkaadónak és a munkavállalónak közösen kellene megállapodnia.
Az orosz-ukrán háború közepette a konstancai lett a Fekete-tenger egyik legjelentősebb kereskedelmi kikötője.
Az energiaügyi miniszter szerint van olyan vállalat, amely már idén megkezdené a kitermelést a Fekete-tenger talapzatából.
Az 5000 eurós fődíjat a Glampinger csapat nyerte. Ilyen volt a döntő hangulata.
Romániában a havi bruttó minimálbér év elejétől 2550 lej, Magyarországon 200 ezer forint. A két összeget viszont nem csak az eltérő valuták, hanem a két ország eltérő adórendszere miatt is nehéz összehasonlítani.