Maia Sandu élő bejelentkezéssel buzdította szavazásra a választókat
Néhány órával az urnazárás előtt az új mandátumért induló Maia Sandu a Facebook-oldalán élőben közzétett videóbejelentkezésében ismét felszólította az embereket, hogy menjenek el szavazni.
„Azokhoz szeretnék szólni, akik még nem jutottak el a szavazóhelyiségekbe. Ne maradjanak távol! (…) Gyertek ki és szavazzatok! Szavazzatok magatokért, szavazzatok a családotokért, szavazzatok az országunkért” – mondta Maia Sandu.
19 órához kezeledve a választók 47.86 százaléka szavazott. Ez több mint 1 423 000 embert jelent.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom