Maia Sandu: Ma arról szavazol, hogyan fogsz élni holnaptól kezdve
„Azért szavaztam, mert a moldovaiaknak kell dönteniük a sorsukról: nem másoknak, nem a piszkos pénznek, nem a hazugságnak, hanem a nép akaratának! Azért szavaztam, hogy a Moldovai Köztársaság békében és szabadságban fejlődhessen, hogy Moldova felépíthesse azt a jövőt, amit akar és megérdemel. Menjetek el szavazni, mindenki szavazata fontos. A szavazatoddal arról hozol döntést, hogyan fogsz élni holnaptól kezdve” – mondta Maia Sandu, az Akció és Szolidaritás Pártja (PAS) elnökjelöltje.
Maia Sandu a Digi24 szerint 11 óra körül adta le a voksát. Támogatói, valamint moldovai és nemzetközi újságírók jelentek meg a szavazóhelyiségnél, ahol szavazott.
Moldovában a reggel hetes urnanyitást követő első öt órában közel 550 000-en szavaztak, azaz a szavazásra jogosultak mintegy 20 százaléka.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom