Lejárt a PNL ultimátuma, a Veșteához csatlakozó politikusok nem hajlandók távozni a pártból

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) által Adrian Veșteának és négy szövetségesének adott ultimátum hétfőn délben lejárt, de az érintettek közül többen is jelezték, hogy nem mondanak le párttagságukról.

Lucian Bode volt belügyminiszter szerint egy párt nem megújul, hanem saját kudarcát készíti elő, ha kizárja a kritikus hangokat. Alina Gorghiu volt igazságügyi miniszter pedig az Antena 3 CNN-nek kijelentette: nem hagyja el a pártot, és bíróságon támadja meg az esetleges kizárását.

A PNL vasárnapi kongresszusa Adrian Veșteát, Lucian Bodét, Rareș Bogdant, Hubert Thumát és Alina Gorghiut szólította fel arra, hogy hétfő délig önként távozzanak a pártból, ellenkező esetben kizárási eljárás indulhat ellenük.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!