Grindeanu már a következő kormányalakítás lehetőségéről beszél
A parlamentben még zajlik a szavazás a Veștea-kormányról, de Sorin Grindeanu PSD-elnök már nem várta meg a végét, hanem kiment a teremből, és kint a sajtónak a lehetséges következő forgatókönyvekről beszélt. A politikus távozóban gratulált Adrian Veșteának, amiért vállalta a kormányalakítási kísérletet, és felelős politikusnak nevezte, aki szerinte stabil kormányt szeretett volna az országnak.
Grindeanu kritizálta azokat, akik nem vettek részt a szavazáson. Neveket nem említett, de nyilvánvalóan a PNL-re, az RMDSZ-re és az AUR-ra utalt, amikor arról beszélt, hogy egyesek pozícióikból „erkölcsi magaslatokról” bírálják a folyamatot, miközben távol maradnak a döntéstől.

A PSD elnöke azt is világossá tette, hogy amennyiben a Veștea-kormány nem kapja meg a parlament bizalmát, pártja nem fog támogatni egy kisebbségi PNL–USR–RMDSZ-kormányt. Hozzátette: ha az esetleges újabb államfői konzultációk után a PSD kap lehetőséget kormányalakításra, akkor a párt kész lesz vállalni a felelősséget és saját megoldással a parlament elé állni.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom