Kelemen Hunor és az USR is a Veștea-kormány ellen érvelt a parlamenti vitában
A Veștea-kormányról szóló parlamenti vitában Kelemen Hunor RMDSZ-elnök arra figyelmeztetett, hogy a politikai elvek feladása mindig apró kompromisszumokkal kezdődik. Úgy fogalmazott: egy kis, geopolitikailag sérülékeny ország csak akkor maradhat talpon, ha ragaszkodik saját értékeihez, elveihez és szövetségeseihez. Szerinte a jelenlegi politikai válság valójában nem az emberekről vagy a közösségekről, hanem a hatalomért folyó küzdelemről szól.
Az USR részéről Diana Buzoianu élesen bírálta a kabinetet és a PSD-t, azt állítva, hogy a kormány támogatása mögött politikai alkuk és átállások állnak. A politikus szerint a PSD továbbra is meghatározó befolyást gyakorol a parlamentre, és a Veștea-kormány nem jelent valódi változást a korábbi politikai gyakorlathoz képest.
Közben a PNL ismét megerősítette, hogy nem tekinti saját kormányának a Veștea-kabinetet. Daniel Fenechiu liberális szenátor szerint alkotmányosan is aggályos, hogy a kabinet összetételében szereplő egyes minisztereket továbbra is a PNL-hez kötik, miközben a párt hivatalosan nem támogatja a kormányt, és nem vesz részt annak politikai hátországában.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom