Megkezdődött a szavazás, Simion már a kormány bukásáról beszél

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Miközben a parlamentben még zajlik a Veștea-kormányról szóló titkos szavazás, George Simion már kész tényként beszél a kabinet bukásáról. Az AUR elnöke azután, hogy pártjával együtt elhagyta az üléstermet, a közösségi médiában azt írta: „A Veștea–Nicușor-kormány megbukott a szavazáson.”

A szavazás idején az AUR képviselői és szenátorai már nem tartózkodtak a teremben, ahogy az RMDSZ és a PNL frakcióinak jelentős része sem vesz részt a voksolásban.

A szavazást megelőző órákban még feszültség mutatkozott az AUR-on belül is. A sajtóértesülések szerint Mohammad Murad képviselő azok közé tartozott, akik nyitottak lettek volna Adrian Veștea támogatására, és emiatt konfliktusba került a párt vezetésével. Az AUR végül egységesen a kivonulás mellett döntött.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!