Megbukott a parlamentben a Veștea-kormány
Adrian Veștea kormánya nem kapta meg a parlament bizalmát hétfő éjjel. A G4Media sajtóértesülései szerint a kabinet mellett mindössze 189 képviselő és szenátor szavazott, miközben a beiktatáshoz legalább 233 voksra lett volna szükség.
A kudarc annak ellenére következett be, hogy a PSD egész nap azt állította, rendelkezik a szükséges többséggel, és a kormány támogatói az utolsó órákban még az AUR egyes képviselőinek támogatását is megpróbálták megszerezni. Az AUR végül kivonult a szavazásról, a PNL, az USR és az RMDSZ pedig előre jelezte, hogy nem támogatja a kabinetet.
Az Antena 3 értesülései szerint öt olyan PNL-s parlamenti képviselő sem szavazta meg a kabinetet, akik korábban Adrian Veștea táborához tartoztak.
A parlamenti voksolás eredménye egyben Nicușor Dan államfő számára is súlyos politikai vereség, hiszen az általa kijelölt miniszterelnök-jelölt nem tudta megszerezni a szükséges támogatást. A következő lépés várhatóan újabb államfői konzultációk összehívása lesz, amelyek során ismét megpróbálnak parlamenti többséget találni egy új kormány mögé.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom