Az RMDSZ szóvivője, Csoma Botond szerint valós esély van arra, hogy a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egyes parlamenti képviselői megszavazzák Adrian Veștea kormányát. A politikus a Digi24-nek azt mondta, gyanúsnak tartja, hogy az AUR képviselői 45 perc alatt megváltoztatták álláspontjukat, és végül támogatták a kormány beiktatásának menetrendjét. Szerinte a háttérben akár egy részleges PSD–AUR-megállapodás is állhat.
„Az AUR 25–30 szavazata nélkül a kormány nem megy át, ez nyilvánvaló. Szerintem valós esély van arra, hogy 30 AUR-os parlamenti képviselő megszavazza a kormányt” – fogalmazott.
Csoma azt is közölte, hogy az RMDSZ nem vesz részt a bizalmi szavazáson. A szövetség képviselői a miniszterjelöltek meghallgatásain jelen lesznek, de nem szavaznak, a parlamenti ülésen pedig nem kívánnak részt venni, mert álláspontjuk szerint a jelenlegi helyzet inkább a román politika különböző hatalmi központjai közötti küzdelemről szól, mint az ország jövőjéről.
A Digi24 ugyanakkor arról is beszámolt, hogy a nemzeti kisebbségek parlamenti csoportja várhatóan hétfő este dönt arról, támogatja-e a Veștea-kormány beiktatását. A 17 fős frakcióból ketten jelenleg nincsenek az országban, így a kabinet legfeljebb 15 szavazatra számíthat tőlük.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom