NATO
Románia a házigazdája a B9-csúcsnak, a NATO legfontosabb keleti találkozójának
Nicușor Dan román és Karol Nawrocki lengyel elnök közösen fogadják a partnerországok képviselőit, Mark Rutte NATO-főtitkár és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is részt vesz a találkozón....
Trump ötezer amerikai katonát von ki Németországból, miután Merz azt mondta, Irán megalázza Amerikát
Trump korábban Olaszországot és Spanyolországot is megfenyegette.
Trump amerikai katonákat vonna ki Németországból
Az amerikai elnök az elmúlt hetekben többször is erőteljesen kritizálta a NATO-t és az európai országokat, amiért nem segítettek az Irán ellen indított amerikai és izraeli háborúban.
Mark Rutte nem látja jelét annak, hogy az Egyesült Államok otthagyná a NATO-t
Mark Rutte arról is beszélt, hogy Irán Európa biztonságát is fenyegeti. „Évtizedek óta Irán a káosz exportőre, nemcsak a saját régiójában, hanem világszerte” – mondta a Die Weltnek.
Orosz hekkerek törtek fel romániai NATO-bázisokhoz köthető email-címeket
Elsősorban ukrán ügyészek és nyomozók postafiókjait célozták, de a művelet kiterjedt a szomszédos országokra, köztük Romániára és Bulgáriára is.
Nem árulta el a NATO főtitkára, hogy Trump ki akar-e lépni a katonai szövetségből
Rövid megbeszélést tartott az amerikai elnök és a főtitkár az iráni helyzetről, de a legégetőbb kérdésről Rutte nem nyilatkozott.
Trump erősen fontolgatja, hogy kiléptesse az Egyesült Államokat a NATO-ból
Az amerikai elnök erről azután beszélt, hogy külügyminisztere közölte, fel kell tenni a kérdést, hogy „miért is vagyunk a NATO-ban”.
A NATO keleti szárnyának erősítéséről tárgyalt Nicușor Dan és Mark Rutte Brüsszelben
A NATO-főtitkár kiemelte, hogy a megerősített jelenlét részeként már nőtt a szövetséges csapatok száma a térségben.
Négy év háború: Románia eddig mintegy 1,5 milliárd euróval támogatta Ukrajnát
A román állam 2022 februárja és 2025 júniusa között a GDP 0,6 százalékának megfelelő, mintegy 1,5 milliárd eurós támogatást nyújtott Ukrajnának. Ezzel Románia az európai középmezőnybe tartozik:...
Marco Rubio Münchenben azt ígérte, újra barátkoznak az EU-val, de Orbánhoz az EU lazítását célozva...
Az amerikai külügyminiszter Münchenben egy barátságosnak szánt, de figyelmeztetésként is értelmezhető beszéddel kezdte európai turnéját, de két euroszkeptikus kormányfő felkeresésével zárta....









