Megnyílhatott a rafahi határátkelő, de csak azokat engedik át rajta, akik rajta vannak a listán
A Reuters hírügynökség jelentése szerint civilek egy csoportja ma elhagyhatta Gázát a rafahi határátkelőn keresztül. Az ügynökség meg nem nevezett egyiptomi biztonsági forrásokra hivatkozik. Ha valóban így van, akkor három nap után először nyílt meg a határ Egyiptom felé.
A határon azok kelhetnek csak át, akik a korábbi listákon rajta vannak, új lista nincs, írja a BBC.
A BBC azon kérdésére, hogy hamarosan közzétesznek-e új listát, Hisham Adwan, a Gázai Átkelőhelyek Főhatóságának szóvivője azt mondta: „A rafahi átkelő november 1-től nyitva áll egyiptomiak és külföldi állampolgárok, valamint néhány súlyosan sérült palesztin számára. Folyamatosan frissítjük és közzétesszük a kitelepítettek listáját.”
(BBC)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom