Evakuációs folyosót nyit Izrael az al-Shifa kórházból

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Izrael vakuációs folyosót nyit az al-Shifa kórház és Gáza legnagyobb délre tartó útja, a Szala al-Din út között – írja az Izraeli Védelmi Erők (IDF) közleménye alapján a BBC.

Az IDF azt ígéri, hogy helyi idő szerint 10 és 14 óra között felfüggesztik a harcokat Dzsabalia környékén, hogy aki akar, délre tudjon menekülni. A BBC-nek egy szóvivő azt is elismételte, hogy nem lövik a kórházat, csak a mellette lévő épületet, ahonnan a Hamász az IDF állítása szerint korábban támadásokat indított.

Azt is megjegyezte, hogy kapcsolatban állnak az al-Shifa kórházzal, és felajánlották, hogy segítenek más gázai kórházakba evakuálni a betegeket, sérülteket.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!