Az AUR azt tervezi, hogy a törvényhozói nem lesznek ott az ülésteremben, amikor az új kabinetről szavaznak

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Azok után, hogy sajtóhírek jelentek meg arról, a PSD-nek sikerült meggyőznie néhány AUR-os törvényhozót, szavazzák meg a Veștea-kabinetet, Petrișor Peiu a Hotnews-nak kijelentette, nem fognak részt venni a szavazáson, nem lesznek jelen az ülésteremben. Igaz, azt is hozzátette, nem tudja garantálni, hogy minden képviselőjük és szenátoruk távol marad a plenáris ülés termétől.

Peiu ismét megismételte, megpróbálnak nyomást gyakorolni az AUR törvényhozóira, hogy szavazzák meg a Veștea-kormányt. Nem nevezte meg, hogy kik próbálják meggyőzni az AUR-osokat, annyit mondott, hogy nem közvetlenül PSD-esek hívogatják őket, hanem olyanok, akiknek minden pártban vannak jó kapcsolataik. „Azt mondták, hogy meg kell mentenünk az országot” – mondta Peiu, aki megismételte, nekik csak vesztenivalójuk van, ha megszavazzák a kormányt.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!