Az AUR az elnök és a PSD nyomásgyakorlására panaszkodik

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Nicușor Dan államfő és a PSD nyomást gyakorol az AUR törvényhozóira, hogy szavazzák meg a Veștea-kormányt – állítja Petrişor Peiu, a párt szenátusi frakcióvezetője.

„Nicușor Dan és a PSD nehéz helyzetbe hozta magát azzal, hogy olyan kormányt javasolt, amelyet nem szavaz meg a parlament. Az egyetlen kiút, amit találtak, az az, hogy most nyomást gyakorolnak az AUR-ra, hogy szavazzák meg a kormány beiktatása mellett. Ez azonban az AUR párt összeomlásához vezetne” – írta Peiu a Facebookon, és szerinte az a kérdés, hogy miért pusztítaná el önmagát az AUR a PSD megmentéséért.

Az AUR korábban többször is azt hangoztatta, hogy nem szavaznak meg olyan kormányt, amelynek nem tagja a párt. Peiu vasárnap arról írt, mint a közvélemény-kutatások szerint a legnagyobb támogatottsággal rendelkező párt, joga van saját politikát kialakítani, egyetlen másik pártnak sem akar az utánpótlása lenni, inkább előrehozott választásokat szeretnének. „Bármelyik most megválasztott kormány csak meghosszabbítja a válságot” – értékelte a helyzetet.

A Spotmedia forrásokra hivatkozva azt írja, a Veştea-kormány beiktatásához meglesz a parlamenti többség, a PSD elegendő szavazatot szerzett ehhez az AUR-tól.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!