Adrian Veștea bejelentette, hogy tárgyal George Simionnal a kormányalakításról
„A dialógus és a konszenzus embere vagyok. Mivel értem, hogy az a felelősségem, hogy véget vessek a politikai káosznak, találkozni fogok az AUR elnökével, George Simionnal” – jelentette be Facebook-oldalán Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök.
„Amikor Romániáról és egy példátlan válság megoldásáról van szó, kész vagyok nyílt párbeszédet folytatni bármely, a románok által megválasztott politikai erővel. Úgy vélem, ez elengedhetetlen, ha azt szeretnénk, hogy legyen – a szó valódi értelmében véve – román kormány” – fogalmazott a politikus.
Veștea ezt azután jelentette be, hogy George Simion ultimátumot adott neki. Az AUR elnöke közölte, hogy este nyolcig várja a kijelölt miniszterelnököt hivatalos tárgyalásra, és ha ez nem történik meg, az AUR törvényhozói nem fogják megszavazni a kormány beiktatását. Ha az AUR 90 fős parlamenti frakciójának legalább egy része nem szavazza meg a kormányt, akkor nincs esélye a beiktatásra.
George Simion hétfőn arról is beszélt, hogy pártja mit szeretne. „Örvendenénk, ha az AUR nevezhetne ki valakit a kormányba” – mondta, és az előrehozott választásokat, illetve Nicușor Dan államfő felfüggesztését is az AUR céljai között említette.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom