Egy őrületes futással két perccel megdőlt a női maraton rekordja
Ruth Chepngetich 2 óra 9 perc 56 másodperc alatt teljesítette a 42,195 kilométert a Chicago Maratonon. Az öngyilkosnak tűnő kezdés sem ütött vissza a kenyai atlétának.
Meghalt az ugandai futónő, akit korábbi barátja öntött le benzinnel, majd gyújtott föl
A 33 éves Rebecca Cheptegeit életéért napokig küzdöttek az orvosok, de testének nagy része megégett. A támadót is kórházban ápolják.
Először indult transznemű sportoló nők között a paralimpián
Az 51 éves Valentina Petrillo néhány évvel ezelőtt még a férfiak között nyert bajnokságot. A biológiai előírásokat nem tartalmazó szabályozásnak is köszönheti, hogy versenyezhetett.
Öt ezredmásodperc döntött a 100 méteres síkfutás olimpiai döntőjében
A 9,79-es időt futó amerikai Noah Lyles jobban dobta be magát a célba, így pár centivel megelőzte a jamaicai Kishane Thompsont.
Doppingvétség miatt nem vehet részt a párizsi olimpián Florentina Iuşco távolugró
Egy tavaly április vizsgálaton akadt fenn tiltott szerrel az atléta, de a romániai doppingellenes ügynökség nem akarta eltiltani. A WADA fellebbezett.
Gabriel Bitan bronzérmet szerzett távolugrásban a fedett pályás Európa-bajnokságon
A 24 éves sportolónak ez volt az eddigi legjobb teljesítménye a nemzetközi versenyeken.