Teniszező egy másik galaxisból

Novak Djoković úgy hiszi, élete legnagyobb győzelmét aratta vasárnap az Australian Openen, hiszen egy évvel korábban még kiutasították az országból. Magával cipelt egy sérülést is, amit sokak szerint csak szimulált, apja balhés ügyein is túl kellett lépnie, ahogy a rejtélyes vizes palackokon is. Legnagyobb fegyvere nem működött a tornán, de szíve és agya mindenen átsegítette a teniszezőt.

Djoković utolérte Nadalt, 22. Grand Slam-tornáját nyerte az Australian Openen

Az AusOpenen pedig már tizedszer győzött, amivel tovább növelte eddigi rekordját, és újra ő a világelső is. A döntő végén feltörtek az érzelmek a szerbből.

Eljárást
indított a FIFA a világbajnoki címet ünneplő argentin csapat ellen
Eljárást indított a FIFA a világbajnoki címet ünneplő argentin csapat ellen

Nemcsak Martinez kapus, hanem az egész csapat viselkedése sértő és károkozó volt.

Pelétől búcsúzik Messi, Ronaldo, Mbappé és a sportvilág más fontos szereplői

Neymar szerint Pelé előtt a futball csak egy sport volt, ő azonban mindent megváltoztatott. A futballt művészetté, szórakoztatássá tette, hangot adott a szegényeknek, a feketéknek, és láthatóvá tette Brazíliát.

Meghalt Pelé, a 20. század legnagyobb futballistája

Az egyetlen háromszoros világbajnok brazil labdarúgó 82 éves volt. A tökéletes támadójátékosnak tartott Pelé 1363 mérkőzésen 1279 gólt szerzett, forradalmasította a futballt, ami neki is köszönhetően lett a világ legnépszerűbb sportága.

A klasszikus vb-címről lemondott, a rapid sakkot simán megnyerte Carlsen

A már román színekben sakkozó Rapport Richárd a nyolcadik lett a vb-n.

A januárban kitoloncolt Djoković csendben visszatért Ausztráliába

A koronavírus-szabályokat nem teljesítő teniszező büntetését törölték, és még az ausztrál szurkolók is megbocsájthatnak neki.

Richarlisoné lett a katari foci-vb legszebb gólja

A szerbek elleni csoportmeccsen, a 80. percben rúgta.

Tizenegyesekkel Argentína a világbajnok, Mbappé triplája is kevés volt a franciáknak

Scaloni kapitány mesteri húzással visszatette di Mariát, a szélső kiharcolt egy tizenegyest, és befejezett egy kontrát. És ez sem volt elég, mert jött Mbappé, és két perc alatt duplázott, a sírból jöttek vissza a franciák. A hosszabbításban jött Messi, és megint Mbappé. 3-3 után a tizenegyeseket Argentína lőtte jobban.

Futballtörténelmi vb-döntő jön: mi döntheti el Messi és Mbappé nagy összecsapását?

A címvédő Franciaország és a vb-döntőbe nyolc év után visszatérő Argentína lényegében ugyanakkora eséllyel indul a vb-címért. Van előny valamelyik kispadnál? Min múlhat Messi kulcsszerepe? Miben erősebbek a franciák? Elemzésünk 3 pontban mutatja be a sorsdöntő tényezőket.

Mesteri csukafejes és egy tanári tekerés hozta a horvátok harmadik vb-érmét

2-1-re verték Marokkót a katari futball-vb bronzmeccsén. Horvátország három vb-n jutott tovább a csoportkörből, mindegyiken érmes lett.

Megfázáshullám tombol a vb-döntős franciáknál, öt játékos a szobájából sem mehet ki

Az elődöntőn két alapember, Rabiot és Upamecano megfázás miatt nem játszhatott.

Meghalt egy 14 éves marokkói fiú a francia–marokkói vb-meccs utáni franciaországi zavargásokban

Montpellier-ben, Lyonban és Nizzában is összecsapások voltak, többen kukákat gyújtogattak és rakétáztak. A rendőrök több városban is könnygázzal oszlattak, a sajtóban szélsőjobbos ultrákról is írtak.

Kétszer találtak kaput a franciák Marokkó ellen, 2-0-val vb-döntősök

Az eddig sziklaszilárd marokkói védelem az ötödik percben megingott, és kapott egy gólt, majd a címvédő franciák kényelmesen futballozva is nyertek. Messi–Mbappé-csata lesz a fináléban.

Messiék elintézték a horvátokat, simán döntős Argentína

Unalmas félóra után három góllal szórta meg Argentína Horvátországot, a horvátok történetük legnagyobb vébékudarcán vannak túl. Argentína–Horvátország: 3-0.

Kifizették a 20 milliót a románok, Rapport Richárd már nekik sakkozik

Az év eleji hollandiai szupertornán már Romániát képviseli.

A vb-trófea helyett egy kóbor macskát vihetnek haza angol focisták

A Dave nevet kapó cica állandóan Kyle Walker és John Stones körül somfordált, végül úgy döntöttek, hogy honosítják.

A marokkói és a francia továbbjutást ünneplő szurkolók is összecsaptak a rendőrökkel Párizsban

Hollandiában és Belgiumban rohamrendőrök vetettek véget a helyenként erőszakossá váló ünneplésnek.

A lelátón halt meg egy amerikai újságíró az Argentína-Hollandia-meccs tudósítása közben

A 49 éves Grant Wahl valószínűleg szívrohamot kapott.

Bombameglepetés a vb-n: Horvátország tizenegyesekkel kiverte Brazíliát

Brazília és Neymar a hosszabbításban megrázta magát, de a horvátoknak volt válaszuk, Petkovic egyenlített a 117. percben. A büntetőkkel 4–2-re nyertek a horvátok, elődöntősök.

Marokkó történelmet írt, a spanyolokat tizenegyesekkel kiejtve a nyolc között

Kevés futballra emlékeztető jelenetet hozott a spanyolok nyolcaddöntője, akik még három tizenegyesből sem tudtak gólt rúgni. Marokkó folytathatja.

Anglia három sprinttel kiütötte Szenegált a vb-ről

Henderson, Kane és Saka villámgyors góljaival nagyon simán, 3-0-val mentek tovább a negyeddöntőbe, ahol angol–francia csúcsmeccs jön.

Polgár Juditot beiktatták a sakk Hírességek Csarnokába

Ő az első magyar, aki bekerült. Saját eredményei mellett a sakk lányok körében való népszerűsítését is elismerték ezzel.

És most akkor igazán beindul a foci-vb

Tizenhat csapat maradt versenyben, és szombaton már jönnek is az első nyolcaddöntők, de a németek és a belgák nélkül. Japán és Dél-Korea tovább folytathatja a menetelést a nagy csapatok ellen. Klasszikus párharcok a nyolcaddöntőkben még nem lesznek, de a negyeddöntőkben pár igazi történelmi csata következhet.

A háromgólos fordítás is kevés volt, Németország megint kiesett a vb-csoportkörben

1-2-ről nyertek 4-2-re Costa Rica ellen, hiába.

Az iráni biztonsági erők agyonlőttek egy férfit, aki a válogatott vereségét ünnepelte

A focicsapat kiesését ünneplő iráni tüntetők „kellemetlen kárörvendésének” az az alapja, hogy a válogatottban az elnyomó rezsim képviselőit látják.

Történelmi pillanat – először vezet női bíró férfi vb-meccset

Stéphanie Frappart pályafutása során sok férfi találkozót vezetett már, és tagja volt a tavalyi Eb-keretnek is, de akkor végül nem kapott meccset.

Megkínozzák, bebörtönzik az iráni futballisták családtagjait, ha a játékosok nem éneklik a himnuszt

A CNN informátora szerint az iráni Forradalmi Gárda tagjai személyesen fenyegették meg a vb-n játszó futballistákat.

A spanyolok egy szűk vereséggel is továbbmehetnek, amivel kiejtenék a németeket a vb-ről

Két teljes kör után már látszik, melyik vb-csoportokban lesznek a legnagyobb izgalmak. Három csapat jutott eddig tovább: a címvédő franciák, a legnagyobb esélyes brazilok és Portugália. Hatalmas bajban a belgák, a németek egy fokkal kedvezőbb helyzetben. Péntek estére már kialakulnak a nyolcaddöntők.