A húszik azt mondják, ők lőttek rakétákat Izrael középső részére
A jemeni húszik magukra vállalják a felelősséget az Izrael középső területére lőtt rakétákért. A csoport megerősítette, hogy a mai napon két rakétát lőtt ki Izrael középső részére.
Az izraeli hadsereg korábban bejelentette, hogy elfogott egy Jemenből érkező rakétát. A húszik azt mondták, hogy több drónt is indítottak izraeli Jaffa és Elat kikötővárosai felé.
Az Irán által támogatott húszi lázadók Jemen egy részét kormányozzák. Az elmúlt évben gyakran támadták Izraelt a gázai palesztinokkal való szolidaritás jegyében.
(Sky News)
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom