A húszik azt mondják, ők lőttek rakétákat Izrael középső részére

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A jemeni húszik magukra vállalják a felelősséget az Izrael középső területére lőtt rakétákért. A csoport megerősítette, hogy a mai napon két rakétát lőtt ki Izrael középső részére.

Az izraeli hadsereg korábban bejelentette, hogy elfogott egy Jemenből érkező rakétát. A húszik azt mondták, hogy több drónt is indítottak izraeli Jaffa és Elat kikötővárosai felé.

Az Irán által támogatott húszi lázadók Jemen egy részét kormányozzák. Az elmúlt évben gyakran támadták Izraelt a gázai palesztinokkal való szolidaritás jegyében.

(Sky News)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!