Az USA részt akar venni a válaszlépés koordinációjában

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Matthew Miller, az amerikai külügyminisztérium szóvivője megerősítette, hogy nem kaptak figyelmeztetést Irántól a támadás előtt. Kijelentette, hogy Izraelnek joga van megvédeni magát, de az Egyesült Államok is részt akar venni a válaszlépés koordinációjában. Továbbá megjegyezte, hogy a keddi támadás ellenére továbbra is dolgoznak egy gázai tűzszüneti megállapodáson.

Patrick Ryder, a Pentagon szóvivője azt mondta, hogy két amerikai romboló vett részt az iráni rakéták elleni műveletben, ami során nagyjából egy tucat elfogórakétát lőttek ki. Más amerikai egységeket, fegyvereket nem vetettek be a rakéták ellen, és Irán most nagyjából kétszer akkora támadást intézett Izrael ellen, mint áprilisban.

Míg Izrael inkább 180 rakétát számolt, az amerikaiak inkább közel 200 ballisztikus rakétát emlegetnek.

(Reuters)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!