Az eddigi egyik legnagyobb húszi támadást hárította el Amerika a Vörös-tengeren

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az amerikai haditengerészet a hadsereg közleménye szerint leszedett 21, Jemenből indított húszi rakétát és drónt a Vörös-tenger felett. A mostani volt az elmúlt hónapok egyik legnagyobb húszi támadása, írja a CNN.

A kedd esti támadásban többek között hajóelhárító cirkálórakétákat és egy hajókat célzó ballisztikus rakétát is kilőttek a húszik. A támadás a Vörös-tenger déli részén húzódó nemzetközi hajózási útvonalakat célozta, ahol több kereskedelmi hajó úszott.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa szerdára tűzött ki egy szavazást, amelyben elítélnék a jemeni húszik hajók elleni támadásait a Vörös-tengeren. A határozatterv kitér arra is, hogy eddig legalább két tucat támadás akadályozta a globális kereskedelmet, aláásva ezzel a „regionális békét és biztonságot”. Bár nem nevezik meg a tervezetben Iránt, elítélik benne a húszikat támogató fegyverszállítókat: ezek közül Irán a legnagyobb.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!