Az izraeli-palesztin háború harmadik szakasza legalább fél évig tart majd egy izraeli tisztviselő szerint

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Akár fél évig is elhúzódhat az izraeli-palesztinháború harmadik szakasza – fejtette ki a Reutersnek az az izraeli tisztviselő, aki korábban az Izraeli tartalékosok Gázából való kivonásáról is nyilatkozott.

Az izraeli tisztviselők azt mondták, hogy a háborút három szakaszban tervezik folytatni.

Az első szakaszban intenzíven ágyúztak, hogy megtisztítsák a szárazföldi erők számára a megközelítési útvonalakat, és a civileket evakuálásra ösztönözzék. A második szakasz az október 27-én megkezdett invázió volt az övezetben.

A hadsereg most a harmadik szakaszra tér át, mivel az izraeli tankok és katonák mostanra már a Gázai övezet nagy részét elfoglalták.

„Ez legalább hat hónapig fog tartani, és a terroristák elleni intenzív ”kisöprő„ hadműveletekkel jár.Szó sincs róla, hogy a béke galambjai szállnának fel majd Shajaiából” – mondta a tisztviselő, utalva a harcok által feldúlt gázai kerületre.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!