Netanjahu: Erős jelek voltak arra, hogy a túszok az al-Sifa kórházban voltak
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök a CBS Evening Newsnak adott interjújában azt mondta, hogy „erős jelek” utaltak arra, hogy a Hamász által fogvatartott túszok a gázai al-Sifa kórházban voltak, ezért hatoltak be oda.
„Ha [ott voltak], akkor kivitték őket” – mondta. Netanjahu azt mondta, hogy kormányának vannak „hírszerzési információi” a túszokról, de nem volt hajlandó konkrétabbat mondani. „Minél kevesebbet mondok erről, annál jobb” – mondta.
Az izraeli miniszterelnök beszélt arról is, hogy Izrael „minimális” civil áldozatokra törekszik, de eddig nem járnak sikerrel.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom