ENSZ: Mégsem érkezett üzemanyag Gázába pénteken
Ahogy arról mi is beszámoltunk ma, Izrael jóváhagyta, hogy naponta két üzemanyag-szállító teherautót engedjenek a Gázai övezetbe, hogy az ENSZ tudja folytatni a munkáját. A Gázai övezetben nincs áram, ezért a vízvezeték- és szennyvízrendszer az összeomlás szélére került, ezért is lenne szükség az üzemanyagra. Az ENSZ palesztin szervezete, az UNWRA szerint a bent élők 70 százaléka szennyezett vizet iszik – ami a fertőzések elterjedéséhez is vezethet.
Az UNWRA most mégis arról számolt be, hogy a korábban jóváhagyott üzemanyagból semennyi sem érkezik ma meg hozzájuk.
Az UNWRA és egy egyiptomi humanitárius szervezet adatai alapján az elmúlt három napban egy segélyeket szállító teherautó sem tudott belépni az övezetbe az üzemanyaghiány miatt.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom