Az ENSZ nem tud segélyt szállítani Gázába
Az ENSZ megerősítette, hogy pénteken nem tud segélyszállítmányt vinni Gázába, mert nem tud kommunikálni a helyszínen dolgozó munkatársaival. A telefonvonalak és az internet ugyanis már második napja nem működik, és nincs elég üzemanyag sem a szállítmányok elosztásához.
Az ENSZ palesztin menekültekkel foglalkozó ügynökségének (UNRWA) munkatársa a BBC-nek azt mondta, ez gyorsan megváltozhat, ha helyreáll az üzemanyag-ellátás és a kommunikációs hálózatok.
Szerdán a háború október 7-i kitörése óta először haladt át üzemanyagot szállító tartályautó Rafahnál, a Gázai övezet és Egyiptom közti egyetlen határátkelőn. Izrael akkor összesen 24 ezer liter üzemanyagot engedett be Gázába.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom