AFP: Magyarországon és egy horvát kikötőn keresztül exportál gabonát Ukrajna

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ukrajna több mint egy éve exportál gabonát egy észak-horvátországi kikötőn keresztül – közölte egy tisztviselő szerdán az AFP-vel.

A gabona vasúton, Magyarországon keresztül jut el Horvátországba.

Az észak-horvátországi Rijeka kikötőjéből 2022 májusa óta mintegy 100 ezer tonna ukrán kukoricát és búzát exportáltak – közölte a hírügynökséggel Marino Klaric, a létesítmény gabonatermináljának vezetője. Ez a mennyiség viszont csupán töredéke annak a több millió tonna gabonának, amelyet Ukrajna évente termel.

A rijekai kikötő éves gabonakapacitása mindössze egymillió tonna volt, most igyekeznek bővíteni a létesítmény kapacitásait.

(Guardian)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!