Ismét megbüntették Oroszországban a Google-t

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Oroszország csütörtökön 3 millió rubelre (11,5 millió forint) bírságolta a Google anyavállalatát, az Alphabetet, amiért az nem törölte a Moszkva által „különleges katonai műveletnek” nevezett háborúról szóló, szerinte hamis információkat. Oroszországban számos webhelyet vizsgálnak hasonló, el nem távolított tartalmak miatt, kedden a Reddit közösségi oldalt is megbírságolták.

Májusban már kapott egy ugyanekkora bírságot az Alphabet, a vállalat az indoklás szerint akkor azért kapta a büntetést, mert nem töröltek olyan YouTube-videókat, amik szerintük „LMBT propagandát” és „hamis információkat” terjesztettek Oroszországban az „ukrajnai katonai műveletről”.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!