Az ukránok szerint idén már nem fogják tudni bevetni az F-16-os vadászbombázókat

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Ukrajna nem fogja tudni bevetni az amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázókat idén ősszel vagy télen – mondta szerdán este az ukrán televízióban Jurij Ihnat, a légierő szóvivője. „Nagy reményeket fűztünk ehhez a géphez, hogy a légvédelmünk része lesz, és képes lesz megvédeni minket az orosz rakétáktól és a drónoktól” – sajnálkozott Ihnat.

Biden amerikai elnök májusban hagyta jóvá, hogy az ukrán pilótákat kiképezzék az F-16-osokra, de a repülők szállítására még nincs kijelölt időpont. Ukrajna már többször felszólította nyugati szövetségeseit, hogy szállítsák le a gépeket. Zelenszkij szerint az F-16-osok biztosíthatnák Oroszország vereségét, írja a Reuters.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!