A lengyel miniszterelnök szerint közvetlen támadás az országa ellen, hogy az oroszok elzárták a gázt
Mateusz Morawiecki lengyel miniszterelnök „közvetlen támadásnak” nevezte, hogy Moszkva elzárja Lengyelország elől a gázt – írja a Guardian.
A lengyel parlament alsóházában felszólaló Morawiecki kijelentette, hogy Oroszország a „gázimperializmusa” határait feszegeti, és azzal vádolta az oroszokat, hogy inflációs intézkedésekkel támadják az európai gazdaságot. Emellett próbálta megnyugtatni a képviselőket, hogy Lengyelországban van elegendő gáz a tárolóban.
Morawiecki szerint hogy Oroszország nemcsak Ukrajnát támadja, hanem Oroszország egész Európa energia- és élelmezés-biztonságát is fenyegeti.
„Ez közvetlen támadás Lengyelország ellen... Mi pedig úgy kezeljük ezt a zsarolást, ezt a fejhez tartott pisztolyt, hogy az ne érintse a lengyeleket” – mondta, hozzátéve, hogy Lengyelországnak nem lesz szüksége orosz gázra.

Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom