Zajlik már a Lánchídnál a főváros rendszerzáró bulija

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Erős üzenetek hangzottak el Karácsony Gergely rendszerzáró rendezvényén a Lánchídnál, ahol délután egy órától zenés és közéleti programokkal folytatódott az új Országgyűlés alakuló napja.

A színpadon fellépett az idén 80 éves Bródy János is, aki több ikonikus dalát adta elő, köztük a Filléres emlékeim, a Magyarok közt európai és az Ezek ugyanazok című számokat. Bródy azt mondta: „Úgy tűnik, hogy a jóisten megsegítette az európai magyarokat”, majd külön köszönetet mondott „a régi elszánt demokratáknak”, a fiataloknak, a Tisza Szigeteknek és Magyar Péternek is. Az Ezek ugyanazok című dal előtt úgy fogalmazott: „köszönöm Magyar Péternek, hogy ezt a dalt már múlt időben énekelhetem”.

Fotó: Huszti István / Telex
Fotó: Huszti István / Telex

A rendezvényen felszólaló Karácsony Gergely arról beszélt, hogy az ország súlyos társadalmi traumákat hordoz maga után. „16 évig tízmillió bántalmazott országában éltünk” – fogalmazott, szerinte a következő időszak egyik legfontosabb feladata a társadalmi gyógyulás és az emberi kapcsolatok helyreállítása lesz.

Karácsony a főváros helyzetéről is beszélt: Budapest pénzügyi problémáit sürgősen rendezni kell, mert a városnak június közepéig megoldást kell találnia. Emellett kulcskérdésnek nevezte az uniós források hazahozatalát is.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!