Magyar Péter is kivonult a Kossuth térre, az alakuló ülés alkalmából felvonták a nemzeti lobogót
Előbb a Tisza-frakció vonult ki a Kossuth térre, majd Magyar Péter külön, fiaival jött ki a Parlament épületéből a Szép vagy, gyönyörű vagy Magyarország című dalra. A tömeg tapssal fogadta a térre lépő képviselőket.
Ezek után a díszegység tisztelgett az új miniszterelnöknek, majd a Magyar Honvédség zenekara játszotta a Rákóczi-indulót. A díszőrség kíséretében felhúzták a nemzeti lobogót a Kossuth téren, miután Magyar Péter engedélyt adott a zászlófelvonásra.
Az összegyűlt tömeg többször is azt skandálta: „árad a Tisza”.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom