Sulyok Magyar Pétert javasolta miniszterelnöknek

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Bár a választási eredmények után nem volt kérdés, hogy Magyar Péter lesz Magyarország következő miniszterelnöke, az alkotmányos rend szerint a kormányfő személyére hivatalosan a köztársasági elnök tesz javaslatot az Országgyűlésnek. Ez történt meg szombaton az alakuló ülésen: Sulyok Tamás államfő Magyar Pétert kérte fel kormányalakításra, és őt javasolta miniszterelnöknek.

Magyar Péter miniszterelnök-jelölt és Melléthei-Barna Márton, aki nem lesz miniszter, de képviselőként a parlamentben a helye – Fotó: Szabó Bernadett / Reuters
Magyar Péter miniszterelnök-jelölt és Melléthei-Barna Márton, aki nem lesz miniszter, de képviselőként a parlamentben a helye – Fotó: Szabó Bernadett / Reuters

Beszédében Sulyok „új korszak” kezdetéről és történelmi felelősségről beszélt, hangsúlyozva, hogy a magyar nép példátlan részvétel mellett döntött a kormányváltásról. Az államfő szerint a Tisza Párt most nemcsak győzelmet aratott, hanem felelősséget is kapott az ország jövőjének alakítására. Arról is beszélt, hogy „van mit javítani az emberi kapcsolatokon”, és konstruktív együttműködést sürgetett az új parlamenti ciklusban.

Az elmúlt napokban Magyar Péter már nyilvánosságra hozta leendő minisztereinek névsorát is, amely több vitát is kiváltott. A legnagyobb visszhangja annak volt, hogy igazságügyi miniszternek saját sógorát, Melléthei-Barna Mártont jelölte. A kijelölt miniszter végül csütörtök este visszalépett, miután napokig tartó politikai és közéleti vita alakult ki a kinevezés körül.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!