Ezrek követik a kormányváltás pillanatait a Kossuth-téren
Ünnepi hangulat uralja szombaton Budapest belvárosát az új Országgyűlés alakuló ülésének napján. Már délelőtt megtelt a Kossuth tér, ahol rengetegen követik kivetítőkön a parlamenti eseményeket, sokan zászlókkal, Tisza-pólókban vagy éppen emlékbe vásárolt „parlamenti” pólókban sétálnak az Országház körül. A standoknál olyan pólókat is árulnak, amelyeken az ülésterem ikonikus patkó alakú elrendezése látható.
A téren minden nagyobb pillanatot taps és skandálás fogad. Magyar Péter neve mellett több ismert Tisza-képviselő, köztük Nagy Ervin, Rost Andrea és Radnai Márk is nagy tapsot kapott a névsor felolvasásakor. A legnagyobb üdvrivalgást azonban az váltotta ki, amikor Sulyok Tamás köztársasági elnök bejelentette: megszűnt az előző kormány mandátuma.

A parlamenti program után a rendezvények a Kossuth téren folytatódnak katonai tiszteletadással, beszédekkel és koncertekkel. A szervezők szerint az ünneplés estig, akár éjszakába nyúlóan is tarthat.
Friss bejegyzések
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom