Georgescu az érvénytelenített választás második fordulójának megtartását követeli

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Georgescu röviddel Klaus Iohannis államfő lemondásának bejelentése után a X-platformon üzent támogatóinak:

„Győzelem a román népnek – Klaus Iohannis lemondott! Most itt az idő, hogy visszatérjünk a jogállamisághoz és megismételjük az elnökválasztás második fordulóját!”

A szélsőjobboldali politikus tavaly a választás első fordulójában megdöbbentő eredményt ért el, de a román alkotmánybíróság később érvénytelenítette a voksolást, mivel több szabálytalanságot és visszaélést is megállapítottak. Georgescu oroszbarát retorikája és radikális nézetei miatt komoly bírálatokat kapott mind belföldön, mind nemzetközi szinten.

Amióta a TikTokon shadowbannel sújtották fiókjait, azóta Georgescu előszeretettel az X-et használja, ahol időnként Musk figyelmét is sikerül magára irányítania.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!