Simion nekiment Ciolacunak: Iohannist eltakarítottuk, most rajta a sor!

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

George Simion, az AUR elnöke hétfő este bejelentette, hogy pártja bizalmatlansági indítványt készít Ciolacu ellen, mert ha már egyszer sikerült megfingatni Iohannist, akkor miért állnának meg itt?

„Jövő héten benyújtjuk a bizalmatlansági indítványt, és elvárjuk Marcel Ciolacutól is, hogy vegye a kalapját” – jelentette ki Simion a parlamentben, hozzátéve, hogy az AUR minden törvényhozója aláírja a kezdeményezést, és szívesen látják a többi ellenzéki képviselő támogatását is.

„Nekünk, az ellenzéknek, sikerült kikényszerítenünk Románia történelmének legarrogánsabb, legpimaszabb, leggyengébb elnökének lemondását” – szögezte le, de szerinte ez csak a kezdet, és most Romániát vissza kell terelni a „normális kerékvágásba”, vagyis abba az irányba, amelyet ő és pártja tart helyesnek.

„Remélem, hogy mától kezdve Klaus Iohannis már csak egy történelemkönyv poros lapjain szerepel – fekete foltként a nemzet számára” – mondta.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!