Elmarad a felfüggesztési vita a parlamentben

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Elmarad a szenátus és a képviselőház keddi együttes ülése, ahol az ellenzék Klaus Iohannis államfő felfüggesztéséről akart vitázni. Az ok egyszerű: mivel Iohannis maga lépett egyet előre, és bejelentette lemondását, a felfüggesztési procedúra okafogyottá vált.

A két házbizottság hétfő este döntött a vita törléséről, miután az elnök délután a Cotroceni-palotában közölte, hogy február 12-én hivatalosan is távozik az államfői székből.

„Meg akarom kímélni Romániát és a román állampolgárokat ettől a válságtól, ezért február 12-én lemondok” – jelentette be Iohannis hétfő délután .

Ezzel az ellenzék egy látványos politikai csata nélkül maradt, miközben a kormányoldal fellélegezhetett. A kérdés most az, hogy ki lesz az új főszereplő a hatalmi játszmában.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!