Lemondott a Pantelimonban vizsgálódó minisztériumi testület vezetője

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Lemondott az egészségügyi minisztérium ellenőrző testületének vezetője, Sorin Luca, aki áprilisban azt állapította meg a bukaresti Panelimon kórházban, hogy nem történt semmilyen visszaélés. Luca lemondását Alexandru Rafila egészségügyi miniszter jelentette be a szerdai kormányülés előtt.

„Úgy vélte, hogy egy ilyen helyzetben helyénvaló lemondani” – nyilatkozta Alexandru Rafila az újságíróknak.

Rafila az újságírók érdeklődésére azt mondta, az ellenőrző testület vezetője nem tájékoztatta tévesen arról, hogy mi történt a Pantelimon kórházban, írta a Hotnews.

Marcel Ciolacu kormányfő, akit szintén a kormányülés előtt kérdeztek az újságírók Sorin Luca lemondásáról, azt mondta, annak okáról még nem tájékoztatta az egészségügyi miniszter, de hozzátette, feltételezi, hogy a jelentése nem felelt meg a valóságnak.

Ciolacu azt is közölte, hogy az elkövetkező napokban tájékoztatást vár a kormányfői ellenőrző testület vezetőjétől az egészségügyi minisztérium ellenőrző testületétől kért dokumentumok alapján a bukaresti Pantelimon kórházzal kapcsolatos vizsgálatról.

Az egészségügyi minisztérium ellenőrző testülete mellett egyébként a Bukaresti Orvosi Kollégium és a kórház vezetősége is vizsgálódott, és áprilisban mindannyian arra a következtetésre jutottak, hogy nem történtek szabálytalanságok.

Az ügyészség javaslatára két orvost tartóztattak le, akiket azzal gyanúsítanak, hogy szándékosan csökkentették egy súlyos állapotban lévő, 54 éves beteg Noradrenalin-adagját, ez pedig végül a beteg halálához vezetett. A gyanú szerint az orvosok nem tartották be a szakmai protokollokat, és szándékosan idéztek elő olyan állapotot, amely végül a páciens halálát okozta.

Az ügyészség a Pantelimonban történt újabb öt halálesetnél vizsgálja, hogy ezek összefüggésbe hozhatók-e a két letartóztatott orvossal.

A Pantelimon kórházat érintő nyomozás túlzott nyilvánossága és részrehajló bemutatása miatt nagy nyomás nehezedik az egészségügyi dolgozókra, hívta fel korábban a figyelmet közleményében a Solidaritatea Sanitară egészségügyi szakszervezet. A Romániai Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság szerint pedig semmiképp nem lehet szó szándékos emberölésről, és az ügyészség nem érti az ügy orvosi részét.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!