Székelyudvarhelyen is RMDSZ-es lesz a polgármester

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Székelyudvarhelyen az RMDSZ jelöltje, Szakács-Paál István vezet. A leadott szavazatok már 40 százalékos feldolgozottságnál tartanak, tehát rövidesen eredményhirdetésre kerülhet sor.

Az RMDSZ jelöltre az eddig megszámolt szavazatok alapján mintegy 6 ezren szavaztak, Gálfi Árpád jelenlegi polgármesterre 1300-an, míg Ember Attilára, az EMSZ jelöltjére 129-en.

Bíró Barna Botond, az udvarhelyszéki RMDSZ vezetője, Hargita megye várományos tanácselnöke az eddigi eredményeket sajtótájékoztatón ismertette.

Antal Lóránt már a feldolgozott adatok tudatában polgármesterként szólította a pulpitushoz Szakács-Paált. A politikusok egyértelmű sikerként könyvelték el a választásokat, és megköszönték az udvarhelyieknek, hogy megértették az udvarhelyi RMDSZ üzenetét, és a változást követően újra bizalmat szavaztak nem csak polgármesterjelöltjüknek, de egy erős tanácstestületnek is.

Szakács-Paál István gratulációk és köszönetnyilvánítások, illetve konfettizápor közepette kijelentette: „Jó estét és büszkén jelenthetem be, hogy győztünk!” Azt mondta, érezték, hogy van egyfajta „váltó hangulat”, de meglepő volt, hogy ekkora arányban választották meg, de a bizalmat meg fogják szolgálni. Első dolga az lesz hogy megismerje a polgármesteri hivatalt.

Gálfi Árpád azt mondta a Transtelexnek, hogy az eredmények tudatában ő csak megköszönni tudja a 8 évet, és elfogadja a választópolgárok döntését. Folytatja a munkát szeptemberig, aztán meglátja, hogy „mit hoz az élet”.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!