Lemond a belga miniszterelnök pártja választási veresége után

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Alexander De Croo belga kormányfő közölte, hogy lemond, miután a jobbközép Nyitott Flamand Liberálisok és Demokraták (Open VLD) nevű pártja vesztett a vasárnapi parlamenti választásokon, írta a Politico.

Az Open VLD a 6 százalékot sem érte el a szavazatok közel 90 százalékának megszámlálása után. A párt elnöke, Tom Ongena szintén bejelentette a lemondását.

Belgiumban egy napon tartották az európai parlamenti és az országos választásokat, a nyertes a jobboldali Új Flamand Szövetség (NVA) lett, a szélsőjobboldali Flamand Érdek (VB) az előrejelzésekhez képest valamivel gyengébb eredményt ért el.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!