Érvénytelenítette a bíróság a nagykárolyi Kölcsey-szobor felirata miatt kirótt bírságot, egyelőre alapfokon

Érvénytelenítette a bíróság a nagykárolyi Kölcsey-szobor felirata miatt kirótt bírságot, egyelőre alapfokon
Kölcsey Ferenc nagykárolyi szobrának felavatása – Forrás: a helyi önkormányzat Facebook-oldala
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Alapfokon érvénytelenítette a nagyváradi bíróság a nagykárolyi Kölcsey-szobor felirata miatt kirótt bírságot – erősítette meg hétfőn az MTI-nek Kovács Jenő, a partiumi város polgármestere.

A Szatmár megyei kisváros elöljárója elmondta: az alapfokú ítéletet körülbelül egy hete hozta meg a nagyváradi bíróság. Úgy értékelte, hogy „korrekt” döntésről van szó, mely azt jelzi, hogy működik a romániai igazságszolgáltatás.

A nagykárolyi polgármesteri hivatalt tavaly, két héttel a szoboravató után bírságolta meg a Szatmár megyei művelődési igazgatóság, kifogásolva, hogy az emlékművön csupán magyar felirat szerepel.

Kovács Jenő elmondta: a polgármesteri hivatal románra is lefordíttatja a Himnusz talapzaton szereplő harmadik sorát – „Nyújts feléje védő kart” –, így tárgytalanná válik a kifogás és az esetleges fellebbezés. (MTI)

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!