A Pantelimon kórházban történtek kivizsgálását sürgeti a Bukaresti Orvosi Kamara elnöke

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Bukaresti Orvosi Kamara elnöke, Cătălina Poiană szombaton a Facebook-oldalán közölte: reméli, hogy a Pantelimon Kórházban történt halálesetek kivizsgálása minél hamarabb lezárul, és a vizsgálat eredményeit nyilvánosságra hozzák, szemlézte az Agerpres.

Bejegyezésében kifejtette, hogy a közvéleménynek és a páciensek hozzátartozóinak meg kell ismerniük a teljes igazságot. Ezért a Pantelimon Kórházban történteket mielőbb tisztázni kell, mert a vizsgálatok elhúzódása az orvosokba vetett bizalom csökkenését eredményezné.

Cătălina Poiană emlékeztetett arra, hogy az orvosok azok a szakemberek, aki védik az egészséget és életeket mentenek. „Kérem, továbbra is higgyenek az orvosokban, mert túlnyomó többségük helyesen és szakszerűen gyakorolja hivatását” – írta bejegyzésében.

Mint írtuk, hétfőn folytatódnak a kihallgatások a Pantelimon kórházban történt gyanús halálesetek ügyében. Illetve, halottak exhumálását is elrendelheti az ügyészség a bukaresti intenzív osztályon fellépő tömeges elhalálozás tisztázásához.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!