Sajtóforrások: a nagybányai polgármester elmenekült az országból
Európai szintű elfogatóparancsot fognak kérni a rendőrök Cătălin Cherecheș nagybányai polgármester ellen, aki a Szatmárnémet közelében, Magyarországgal határos petei vámon keresztül menekülhetett el az országból – írja a G4Media.ro forrásaira hivatkozva.
G4Media megjegyzi, mivel Cătălin Cherecheș bírósági felügyelet alatt állt, nem hagyhatta volna el az országhatárt. Emellett hetente kétszer jelentkeznie kellett a rendőrségen, legutóbb november 20-án (hétfőn).
A pénteken korrupció miatt elítélt nagybányai polgármester ellen eddig országos körözést adtak ki. A polgármester után ugyanis hiába ment a rendőrség a hivatalba és az otthonához, a rendőrök hűlt helyét találták az említett helyszíneken. Mint írtuk, mivel a polgármester a jogerős ítélet miatt elveszíti a mandátumát, akár még RMDSZ-es polgármestere is lehet Nagybányának.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom