Kedden lép hivatalba az új családügyi és az új munkaügyi miniszter
Aláírta szerdán Klaus Iohannis államfő az új családügyi miniszter és az új munkaügyi miniszter kinevezéséről szóló dekrétumokat – írja az elnöki hivatal közleménye alapján az Agerpres.
Ezek szerint a családügyi tárca élére Natalia-Elena Intotero kerül, a munkaügyi minisztériumot pedig Simona Bucura-Oprescu fogja irányítani. Az új miniszterek szerdán 14 órakor teszik le a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
Bár kevésbé ismert nevek, Intotero és Bucura-Oprescu is régi motorosok a PSD-ben, itt mutattuk be a két új tárcavezetőt.
A miniszterek cseréjére azt követően kerül sor, hogy az előző tárcavezetők az idősotthon-botrány miatt lemondtak.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom