Nem hívta a kormány tárgyalni a szakszervezeteket, folytatódik a tanügyi sztrájk

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Bár a hét vége felé a vezető politikusok azt nyilatkozták, hogy a tanügyi sztrájk miatt halasztják el a péntekre tervezett miniszterelnökcserét és a kormányátalakítást , úgy tűnik, nem sietik el a kiegyezést a szakszervezetekkel. A Spiru Haret tanügyi szakszervezeti szövetség vezetője, Marius Nistor szombat délután a News.ro-nak nyilatkozva elmondta: nem érkezett újabb megkeresés a kormány a részéről a további tárgyalások érdekében, ezért folytatják a sztrájkot, írja a G4Media. Nistor kijelentette: fenntartják a 25%-os fizetésemelésre vonatkozó követeléseiket az oktatási rendszerben dolgozók összes kategóriája számára.

Nicolae Ciucă miniszterelnök pénteken jelentette be, hogy az előzetes bejelentésével ellentétben nem mond le, a kormány pedig folytatja a tárgyalásokat a tanügyi szakszervezetekkel.

A kormány a hét során két részletben összesen 2500 lejes juttatást kínált a pedagógusoknak és a kisegítő tanszemélyzetnek. Eszerint a pedagógusok és a kisegítő tanszemélyzet júniusban 1000 lej, októberben pedig 1500 lej értékű, úgynevezett szakmai utalványkártyát kapott volna, a kisegítő személyzet pedig 500-500 lejt, ugyanebben a formában. A szakszervezetek azonban elutasították a javaslatot, és továbbra is követelik a 25%-os béremelést.

A kolozsvári tanársztrájkról készült helyszíni riportunk itt olvasható.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!